×

Tapeta w angielskim stylu do salonu oraz sypialni

Tapeta w angielskim stylu do salonu oraz sypialni

Jeżeli szukasz sposobu na wprowadzenie do swoich wnętrz odrobiny klasyki, ciepła oraz harmonii, możesz rozważyć styl angielski, w którym po prostu się zakochasz. Nie będzie to dobre rozwiązanie dla minimalistów, dla których nowoczesność przebija wszystko. We wnętrzach wyposażonych jak Pałac Buckingham lub mniej ekstrawagancko, jak brytyjska chatka z filmu „Holiday”, można zauważyć tradycję, piękne detale, stylowe meble, lampy i przede wszystkim, motywy kwiatowe.

Tapeta w angielskim stylu w sypialni

Wnętrza inspirowane Wielką Brytanią

Decydując się na takie wyposażenie, warto rozpocząć od podstawowego elementu wykończenia wnętrz, czyli o ścianie. To na niej na początku koncentruje się wzrok i to ona w wielu kwestiach wyznacza, w którym kierunku w stylizacji pomieszczenia pójść. Naszą propozycją są angielskie i retro tapety na ścianę, wśród których można znaleźć modele w kwiaty, paski, geometryczne wzory, ornament na flizelinie oraz wiele innych. Nie potrzeba wyłącznie wzorów, żeby zachować ten tradycyjny styl we wnętrzach. Można postawić na jednokolorowe powierzchnie, najlepiej w pastelowych barwach.

Rodzaje oklein do wyboru

Można wybierać wśród tapet papierowych lub winylowych. Papierowe są na rynku bardzo popularne, a te drugie dopiero na niego wkraczają, powoli rewolucjonizując branżę wykończeniową. Winylowe bowiem zakrywają ewentualne niedoskonałości ściany, ponieważ wierzchnią warstwę stanowi powłoka wzmacniająca.

Czas na herbatę w salonie

Konkretne miejsce i godzina na wypicie herbaty. Stwórz własne „Tea Time” w swoim domu w Polsce. Delektowanie się tym napojem, będzie idealnym dopełnieniem wyposażenia Twojego salonu, gdzie na ścianach będą widniały wyjątkowe kwiaty oraz eleganckie wzory.

Wzór z kwiatem

Sypialnia

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby brytyjski styl wprowadzić do swojej sypialni. Możesz mieć sypialnię jak Kathleen w „Masz wiadomość”, która, choć przebywa w wielkim mieście, w swojej sypialni może po prostu czuć się bezpiecznie. Świetnie będą nadawały się do wyposażenia tego wnętrza tapety na flizelinie w różnokolorowe paski. Chcąc utrzymać tradycyjny styl, lepiej wybrać przygaszone barwy, na przykład kremowe i brązowe paski, albo pójść o krok dalej i rozświetlić ściany biało-różowymi paskami. Przebywając w pomieszczeniu, w którym dominuje styl retro, poczujesz się naprawdę wyjątkowo.

Wybierając okleiny do swoich wnętrz, inwestujesz w oryginalny styl oraz możliwość jego zmiany w dowolnym momencie. Dziś Twój salon i sypialnia mogą imitować londyński pokój, jutro może przepełniać go afrykański motyw. Wybór należy do Ciebie!