×

Klasyka i ponadczasowość na tapecie

Klasyka i ponadczasowość na tapecie

Doświadczeni architekci doskonale wiedzą, że czasem jednym elementem wykończenia wnętrz można zmienić styl całego mieszkania. W jaki sposób zrobić to na własną rękę, bez doświadczenia oraz umiejętności? Wystarczy, że masz, choć odrobinę poczucia estetyki oraz chcesz totalnie odmienić wnętrza Twojego domu.

Tradycyjna tapeta w salonie

Tradycyjnie czy rustykalnie?

Niezależnie od tego, jaki styl retro preferujesz, możesz osiągnąć go między innymi dzięki tapetom ściennym. Możesz wprowadzić do swoich wnętrz elementy stylu angielskiego, imitujące zarówno brytyjską chatkę, jak i londyński apartament, a także postawić na klasę bijącą z ornamentalnych motywów. W swoim domu możesz także mieszać style — na przykład na ścianę położyć tapety angielskie lub glamour, a meble zachować w stylu nowoczesnym.

Prostota i trwałość

Oferowane przez nas tapety papierowe lub tapety winylowe na flizelinie w wielu wzorach oraz kolorach są bardzo trwałymi elementami, które można montować w prosty sposób. Ścianę smarujesz specjalnym klejem, a tapetę przyklejasz. Dzięki trwałości materiałów możesz także zakryć ewentualne nierówności ścian. To świetna propozycja do wykończenia każdego wnętrza, od salonu, po łazienkę. Nie musisz martwić się wysoką wilgotnością w kuchni czy łazience, gdyż te elementy przepuszczają powietrze i chronią przed zbieraniem się wilgoci.

Ponadczasowe wzory

Wśród dostępnych wzorów można znaleźć takie, które nigdy nie wychodzą z mody. To między innymi motywy kwiatowe, glamour, a także proste, geometryczne figury. Dzięki takiemu wzornictwu możesz także powiększyć mniejsze pokoje, stosując między innymi jasne tapety imitujące kamień, cegłę lub drewno. Dużą popularnością cieszą się także gładkie tła, do których można dopasować wzory na meblach, przeróżne obrazy, a także lampy o niecodziennych kształtach. Renomę na rynku zdobyły przede wszystkim czarno-białe barwy, które zazwyczaj pasują do wszystkich, pozostałych kolorów. Niezaprzeczalnie ponadczasowymi wzorami do pokojów dziecięcych będą natomiast postacie ulubionych bohaterów, zwierzaków, kwiatów, szczególnie w miłych dla oka, pastelowych kolorach.

Klasyczna tapeta w pokoju gościnnym

Wybierając tapety, kieruj się przede wszystkim indywidualnym gustem oraz oczekiwaniami. Jeśli nie czujesz się na siłach, by zaplanować wybór i montaż takich elementów, skontaktuj się ze specjalistami. Przeglądając jednak katalog ofertowy Stylo-Dom, na pewno uruchomisz swoją wyobraźnię oraz wybierzesz najlepsze elementy wykończenia wnętrz. Jesteśmy pewni, że razem z naszymi produktami stworzysz dokładnie taką przestrzeń, o której marzysz i w której będziesz czuć się po prostu dobrze.