×

Jak znaleźć zastosowanie dla tapet winylowych w zwierzęce wzory?

Jak znaleźć zastosowanie dla tapet winylowych w zwierzęce wzory?

Motywów do zdobień ścian można znaleźć naprawdę wiele. Chcąc wyróżnić się na tle innych, często wykańczanych w jednym stylu, mieszkań oraz domów, można wybrać bardziej odważne wzory. Dzięki temu wiele osób wraca do stylu vintage, projektuje i urządza domy rustykalne, a także stylizuje mieszkania inspirując się naturą. Wśród takich wzorów znajdują się materiały imitujące skóry dzikich zwierząt. Były one przede wszystkim popularne we wnętrzach utrzymanych w kolonialnym stylu, gdzie mieszało się tradycyjne, brytyjskie meble z dostępnymi wówczas, między innymi od lokalnych rzemieślników, afrykańskimi materiałami. Połączenie Afryki z tradycyjnym stylem było ówcześnie na porządku dziennym, a teraz jest chętnie wykorzystywane w naszych mieszkaniach i domach. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by takie połączenia wyglądały estetycznie, ponieważ istnieje cienka granica pomiędzy oryginalnością i sztuką a nieatrakcyjnymi podróbkami.

tapeta winylowa z imitacją skóry zebry

Motyw natury w domu

Panterka, zebra, skóra węża, cętki geparda — takie zwierzęce wzory wywołują różne emocje. Niektórym kojarzą się one ze źle wykorzystanymi stylizacjami, inni wprost zachwycają się takim motywem i chcieliby wprowadzić je do domu, ale nie wiedzą jak. Styl safari przede wszystkim trzeba lubić. Egzotyczne wzory nie pasują do każdego stylu, natomiast można je śmiało łączyć z drewnianymi czy indyjskimi meblami. Dobrym rozwiązaniem we wprowadzeniu tego stylu są specjalne tapety winylowe. Ściana pokryta materiałem imitującym zebrę czy skórę węża świetnie sprawdzi się w przestronnym salonie (na przykład na jednej ścianie, za kanapą). Takie tapety do salonu czy sypialni świetnie łączyć z popularnym aktualnie motywem tropikalnym.

Imitacja skóry węża na tapecie

Pokój do relaksu

Zwierzęce motywy niekoniecznie muszą odzwierciedlać wyłącznie skóry dzikich zwierząt, ale także innych przedstawicieli fauny. Na tapetach winylowych mogą znajdować się także obrazy ryb, ptaków (szczególnie przy wyborze stylu retro, gdzie dominowały między innymi ptaki siedzące na drzewach lub motywy popularnych zegarów kukułką), odciski psich lub kocich łap oraz wiele więcej. Takie wzory świetnie prezentują się w pokojach dziecięcych lub pokojach przeznaczonych do relaksu. Wpatrywanie się w pływające ryby czy tęczowe barwy ptaków mogą pomoc w wyciszeniu oraz odpoczynku. Zamontowanie takich tapet winylowych w salonie, sypialni, a nawet łazience, wprowadzi do każdego wnętrza powiew świeżości oraz oryginalny styl w estetycznym wydaniu. Nie bój się w inny sposób urządzać swoje wnętrza, jednak przemyśl dobrze każdy krok.