×

Motyw kwiatów na ścianie

Motyw kwiatów na ścianie

Dom to miejsce, które oddaje charakter użytkownika, dlatego odpowiedni wystrój musi pasować do osoby, która w nim zamieszkuje. Meble, którymi urządza się mieszkanie, powinny być funkcjonalne, ale zarazem współgrać z całą resztą. Dodając do tego przeróżne ozdoby, można urządzić mieszkanie tak, aby czuć się w nim komfortowo, a zarazem zachwycać gości. Jednak to ściany zajmują największą powierzchnię, przez co zwracają uwagę.

Tapeta z motywem kwiatów do kuchni i jadalni

Wystrój retro

Coraz większą popularność zyskuje powrót do minionych epok, gdy na elewacjach widniały ścienne tapety papierowe z motywem w kwiaty, retro czy vintage. Właśnie od tapet, które będą na ścianach, powinno się zacząć urządzać mieszkanie, bo to od nich zależy, co będzie pasować do pomieszczenia.

Kwiaty w każdym wnętrzu

Motyw w kwiaty nigdy nie wychodzi z mody, a dobrze wyposażone wnętrze będzie mogło wyglądać zarówno nowocześnie, jak i w stylu retro. Trzeba pamiętać, że wybierając dany wystrój, powinno się spojrzeć jakie pomieszczenie to będzie i do czego ma służyć. Możesz urządzić w stylu vintage dosłownie każde pomieszczenie: pokój dzienny, jadalnię czy sypialnię. Tyczy się to również kuchni oraz łazienki. Kwiatowe kompozycje obrazujące wiosnę, na pewno dodadzą apetytu do przygotowanych posiłków, bądź pomogą się zrelaksować w przyjemnej kąpieli.

Funkcjonalność i wygoda

Wybierając tapetę ścienną do odpowiednich pomieszczeń, należy pamiętać, że w każdym z miejsc panują inne warunki. W kuchni czy łazience są zupełnie inne temperatury, czy wilgotność, niż w sypialni. Aby trwałość materiału była odpowiednia, powinno się wybrać solidniejsze tworzywo w miejscach bardziej narażonych na zniszczenie czy zabrudzenia, takie jak np. kuchnia. Do wyboru mamy tapety papierowe lub tapety winylowe na flizelinie. I tak jak do sypialni można użyć papieru, którym wyłożymy ścianę, tak w łazience przez wilgoć szybko by ten materiał się odkleił lub zmarszczył, sprawiając, że kwiatowy wzór wyglądałby nieestetycznie. By czuć się jak na łące wśród kwiatów przy gotowaniu i jednocześnie nie martwiąc się o zniszczenie czy poplamienie ściany sosem, zaleca się używać oklein winylowych na flizelinie, które można nawet umyć. Przy użyciu flizeliny, tapeta staje się bardziej odporna na temperatury, zarysowania, a także wilgoć. Z tego też powodu flizelinę można również z powodzeniem stosować w łazienkach.

Wzór w kwiaty na winylowej tapecie

Wystrój wnętrz można komponować na tysiące sposobów, wybór zależy od indywidualnych preferencji każdej osoby. Warto jednak zawsze postawić na dobrą jakość, która daje trwałość materiału na długie lata oraz pewność, że w przyszłości kolory, z których było się tak zadowolonym, nie zblakną. Najważniejsze, by nawet z biegiem lat cieszyć się pięknymi czterema kątami.