×

Moda na industrialne wnętrza – wprowadź ten styl dzięki tapecie

Moda na industrialne wnętrza – wprowadź ten styl dzięki tapecie

Coraz większą popularnością w trendach aranżacyjnych cieszy się styl industrialny, który wyróżnia przede wszystkim prostota, a także wykorzystanie materiałów, takich jak beton, kamień, metal i szkło w odcieniach szarości, bieli oraz czerni. Wyjątkowo rzucająca się w oczy jest w nim fabryczna surowość, która, przy odpowiedniej kompozycji, wygląda bardzo nowocześnie oraz ekskluzywnie. Przy takich aranżacyjnych zabiegach coraz częściej dobiera się materiały, meble i dekoracje, które wcale na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Dlatego dzisiaj zajmiemy się sposobem na wprowadzenie takiego stylu, bez zważania na meble czy dodatki, a z wykorzystaniem ściany.

Maksimum prostoty

Zaczynając od podstaw, w stylu industrialnym nie ma miejsca na przepych, tradycyjne dekoracje czy abstrakcyjne wzory. Chłód i prostota powinna zostać zachowana także na ścianach. Dzięki temu świetnie sprawdzą się tu tapety winylowe na flizelinie imitujące beton albo marmur. W niektórych przypadkach można pozwolić sobie na powierzchnie imitujące cegłę, jednak wówczas trzeba wybrać ją w bardzo subtelnych kolorach. Dobierając do takich tapet ściennych meble w kontrastowym kolorze (na przykład białe ściany – czarne meble), na pewno stworzy się harmonijną kompozycję, kipiącą luksusem i elegancją.

Tapeta na jedną ścianę

Dobrym pomysłem jest zastosowanie tapety imitującej dany materiał na przykład na jedną ścianę. Połączenie powierzchni imitującej nawet różnokolorową, startą cegłę, z czystą, białą ścianą, na pewno będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, doceniających indywidualizm i elegancką prostotę. Takich zabiegów można dokonywać praktycznie w każdym wnętrzu: kuchni, łazience, salonie, a nawet sypialni. Szczególnie dobrze wyglądają takie zestawienia w dużych pomieszczeniach z wysokim sufitem, idealnym do industrialnych wnętrz.  

Surowe materiały za grosze

Styl industrialny tapety

Choć materiały, takie jak beton, szkło czy kamień, mogą wydawać się drogie, to zastosowanie o wiele tańszej alternatywy, czyli tapety, wcale nie odbiera wartości takim wnętrzom. Co więcej, samopoczucie wzrasta, gdy mamy świadomość, że bez wydawania całego majątku, otaczamy się pięknem i elegancją. Sklep internetowy z tapetami Stylo-dom ma do zaoferowania mnóstwo wzorów, kolorów oraz rodzajów tapet, które pomogą w stworzeniu wymarzonego, industrialnego mieszkania lub domu. Kierując się swoimi osobistymi preferencjami oraz korzystając z naszej wiedzy, na pewno wprowadzisz do swoich wnętrz oryginalny styl.