×

Styl art deco na tapecie. Moda, która nigdy nie przemija

Styl art deco na tapecie. Moda, która nigdy nie przemija

Nazywany „stylem lat 30.” art deco, w czasach rozkwitu podbił dosłownie cały świat. Był reakcją na secesję, która swego czasu opanowania wszystkie dziedziny sztuki. Bunt został wyrażony poprzez nowoczesne projektowanie przedmiotów funkcjonalnych i zarazem estetycznych. Założeniem stylu art deco było dostarczenie zarówno ogólnodostępnych, jak i luksusowych produktów oraz dzieł. W tej stylistyce główną rolę odgrywała geometria, formy graniaste o ostrych lub ściętych kantach, a z drugiej strony łuki oraz wyokrąglone kształty. W Polsce ten styl nabrał wymiaru stylu państwowego, którego efektem jest między innymi budynek Muzeum Narodowego w Warszawie.

Art deco w domu

styl art deco tapety

Geometryczne figury, ciekawe dekoracje, szlachetne materiały – to tylko niektóre wyróżniki stylu art deco we współczesnej architekturze. Cechą charakterystyczną są także zdobienia, złocenia, kryształy oraz kamienie. Do tego typu wnętrz pasują jasne meble wypoczynkowe, obite skórą czy gładką tkaniną. Jest to zdecydowanie styl dla osób wymagających, które zamiast przestronnej prostoty wolą dokładnie zaplanowane i odpowiednio wykorzystane, niemalże każde miejsce w domu. Uzupełnieniem takiego kierunku architektonicznego są tapety geometryczne i nowoczesne tapety ścienne 3D, które idealnie oddają charakter tego stylu. Coraz częściej z takim modelem możemy spotkać się we współczesnych, luksusowych apartamentach.

Symetria i geometryczne wzory

Wiele osób chce podkreślić swoje wnętrza nie poprzez meble czy dodatki, ale podstawy – podłogę lub ścianę. Wyjątkowym pomysłem na wprowadzenie stylu art deco jest wykorzystanie nowoczesnych tapet winylowych z podkładem na flizelinie z kolekcji Metropolis by Michalsky Living 2. To artykuły z segmentu premium, których styl łączy proste wzory geometryczne z modernistycznym wyglądem. Sklep internetowy z tapetami Stylo-dom oferuje je w bardzo atrakcyjnych cenach oraz wielu wzorach czy kolorach.

Nieoczywiste piękno

tapety w stylu lat 30 art deco

Tapety art deco umieszczane na ścianach spodobają się tylko wybranym osobom, które doceniają piękno skryte pod nowoczesnymi, czasami nieco ostrymi kształtami i wzorami. Na przykład nałożenie tapety z wizerunkiem reniferów, z delikatnym brokatem na pewno wprowadzi do wnętrz oryginalny wystrój, który będą mogli docenić tylko nieliczni.

Jak to mówią, o gustach się nie dyskutuje, jednak tak oryginalne i zarazem ponadczasowe style, jak art deco, zasługują na wiele dyskusji oraz wprowadzenie ich do swojego domu.