×

Styl vintage w najlepszym wydaniu

Styl vintage w najlepszym wydaniu

Jednym z najpiękniejszych stylów, w jakich można urządzić salon, jest vintage. Funkcjonuje w modzie i innych sztukach użytkowych, który delikatnie nawiązuje do przeszłości. Łączy minione inspiracje ze współczesnymi trendami. Kwiaty, koronki, białe drewno, delikatne tłoczenia, antyki i delikatna porcelana – tak wyglądał vintage we wnętrzach. Aranżacje inspirowane tym stylem sięgają w Polsce lat 50. oraz 60. i są  ciekawe, funkcjonalne oraz efektowne. Właśnie ta estetyczna prostota jest znakiem charakterystycznym stylu, który znalazł tak wielu miłośników.

Kwieciste i nie tylko – tapety flizelinowe

W tę definicję idealnie wpisują się tapety ścienne vintage do salonu, które łączą subtelne motywy kwiatowe (np. Tapeta Rasch 608472 LUCERA czy turkusowa Tapeta Rasch 608458 LUCERA) i geometryczne (np. Tapeta Ugepa L29710 TRÓJKĄTY albo Tapeta PS International 13267-70 GRAPHICS...) z pastelowymi, inspirującymi odcieniami, a także nieco wyrazistszymi, ciemnymi barwami. Łąki pełne kwiatów (Tapeta Rasch 605655 PASSEPARTOUT czy Tapeta Rasch 605631 PASSEPARTOUT) albo delikatne tłoczenia (np. Tapeta Rasch 888713 MY MOMENTS) – ten styl jest na tyle funkcjonalny, że każdy może dopasować go do swoich potrzeb i gustów, aby czuć się świetnie w wykreowanej przez siebie przestrzeni. Takie tapety winylowe mogą stanowić jeden z głównych punktów dekoracyjnych wnętrza. Skutecznym sposobem na powiększenie przestrzeni będzie nałożenie ich na jedną ścianę. Wówczas powstanie ciekawe tło aranżacyjne dla kompletu wypoczynkowego, a mały salon optycznie się poszerzy.

Uniwersalizm – to jest to!

Styliści nie mają wątpliwości, że vintage to dowód na to, że piękno nigdy nie wychodzi z mody. Ten styl jest na tyle uniwersalny, że pasuje właściwie do każdego wnętrza – zarówno nowoczesnego, jak i przyjemnie klasycznego – ale te subtelne tapety na flizelinie z delikatnymi wzorami w pięknych kolorach sprawdzą się najlepiej w salonie. W końcu jest to jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w domu. Kwieciste, różnokolorowe łąki i piękne pastelowe trójkąty można fenomenalnie połączyć z wygodną, dopasowaną kolorystycznie kanapą i pięknym fotelem. Do tego puszysty dywan albo drewniany parkiet i niesamowite wrażenia artystyczne gwarantowane!

Tapety flizelinowe – czy jakie?

Bardzo ważne jest to, by wnętrza urządzać nie tylko pięknie, ale i funkcjonalnie. Właśnie dlatego warto postawić na tapety flizelinowe, które znacznie różnią się od tradycyjnych tapet winylowych na podkładzie papierowym. W ich produkcji zastosowano specjalny materiał nośny wysokiej jakości – flizelinę, która zazwyczaj ma dodatkowo odporną na zmywanie powierzchnię winylową. Co wyróżnia ten produkt? Łatwe nakładanie, niekurczliwość i nierozciągliwość, bezproblemowe zrywanie na sucho, a także doskonałe pokrycie, bowiem tego typu tapety pokrywają najmniejsze pęknięcia na ścianach.