×

Tapeta w skandynawskim wnętrzu

Tapeta w skandynawskim wnętrzu

Bardzo modnym stylem aranżacji wnętrz jest ostatnio styl skandynawski. Co go wyróżnia? Przede wszystkim jasne, pastelowe barwy na czele z klasyczną bielą – wzięło się to stąd, że mieszkańcy Półwyspu Skandynawskiego mają często problem z powodu niewystarczającej ilości światła. Aby jakoś sobie pomóc, urządzają jasne pomieszczenia, które zdają się przestronniejsze, cieplejsze i odpowiednio oświetlone.


Poza tym styl skandynawski wyróżnia się minimalizmem wnętrz, nawiązaniami do natury oraz prostotą form. U niektórych wywołuje uczucie „chłodu”, ale wystarczy rozsądnie pokierować działaniami i wybrać odpowiednie materiały oraz meble, by stworzyć przytulne, komfortowe wnętrze. Hitem ostatnich miesięcy są np. skandynawskie tapety ścienne, dzięki którym można szybko wyczarować ten niepowtarzalny, uroczy styl.


Salon ze skandynawskim akcentem

Jeśli i Ty lubisz jasne barwy, ponadczasowy minimalizm i proste rozwiązania, postaw na nowoczesne tapety ścienne w stylu skandynawskim. Motywy drewna (Tapeta AS Creation 95914-1 BEST OF WOOD'N...), kamienia (Tapeta AS Creation 95863-2 BEST OF WOOD'N...), delikatne akcenty roślinne, liście, palmy (Tapeta AS Creation 34125-1 DESIGNDSCHUNGEL), interesujące wzory z  figur geometrycznych (Tapeta Rasch 937206 EMMANUELLE RIVASSOUX), wzory, nieregularne linie (Tapeta AS Creation 34242-4 DESIGNDSCHUNGEL czy Tapeta Rasch 937305 EMMANUELLE RIVASSOUX), kropki, subtelne paski (Tapeta Grandeco JR4002 JACK 'N ROSE JUNIOR) i inne artystyczne formy wyrazu, a wszystko to w połączeniu z pięknymi, jasnymi barwami, pastelami i matowymi kolorami.

Na takiej tapecie liczy się detal, to ona może być głównym punktem dekoracyjnym każdego pokoju. To od niej powinno się zacząć urządzanie wnętrza, by dopasować do niej miękką, ładną kanapę, kolorowy fotel, poduszki i inne dodatki. Tego typu tapety ścienne na flizelinie sprawdzą się idealnie w pokoju dziennym – wystarczy wytestować nimi jedną ścianę, by stworzyć ciekawe tło aranżacyjne dla innych elementów wystroju. Pastelowe motywy sprawdzą się nie tylko jako rozwiązanie dedykowane do salonu, ale również sypialni czy pokoju dziecięcego.

Doskonała jakość, łatwe nakładanie

Wybierając tapety flizelinowe, możesz liczyć na najlepszą jakość. Pod wieloma względami różnią sie one od popularnych tapet na podkładzie papierowym. Tu wykorzystano specjalny materiał nośny – flizelinę – która nie kurczy się i nie rozciąga, jest łatwa w aplikacji, ale i nie ma problemów z jej zerwaniem (można to zrobić na sucho). Niemal każdy sklep internetowy z tapetami na ścianę ma w ofercie winylowe tapety na flizelinie z dodatkową powierzchnią winylową, która jest odporna na zmywanie. Taka nowoczesna skandynawska tapeta z podkładką tego typu będzie się bardzo efektownie prezentować, a jednocześnie idealnie sprawdzi się w domach, w których znajdują się małe dzieci.