×

Najmodniejsze tapety na 2019 rok. 10 najciekawszych wzorów

Najmodniejsze tapety na 2019 rok. 10 najciekawszych wzorów

Modne wnętrze na rok 2019 - jakie wzory tapet będą na topie

Kolejny sezon mody wnętrzarskiej przed nami. Jak donoszą obserwatorzy trendów, powoli będziemy odchodzić od minimalistycznych, skandynawskich wnętrz na rzecz bardziej barwnych i zróżnicowanych stylów, zarówno pod względem motywów, jak i kolorów. W roku 2019 powrócimy do wzorzystego stylu boho, wnętrz w stylu vintage, a także pastelowych ciepłych barw. Będzie to też czasz zwrotu do motywów roślinnych, drewnianych i mineralnych.

Jakie natomiast tapety ścienne staną się najbardziej pożądanymi?

Powrót do lat 70.

Choć w naszej rzeczywistości lata 70. XX wieku nie należały do zbyt kolorowych, to na zachód od Żelaznej Kurtyny był to okres eksplozji barw, różnych kształtów i szalonej ekspresji artystycznej, która przejawiała się również w wystroju wnętrz. Dzisiaj coraz śmielej wracamy do tamtych aranżacji, a w roku 2019 style te mają zagościć w naszych domach.

Stąd też do łask wrócą tradycyjne, powtarzalne ornamenty, liczne motywy kwiatowe (w tym różane), ale też pastelowe barwy – wśród nich królować ma ciemna zieleń i intensywny błękit, zatem kolory ziemi i nieba.

Zapewne wiele osób też z ochotą sięgnie po najróżniejsze motywy geometryczne, gdyż to przede wszystkim one kojarzą się nam ze stylem retro. Na ścianach więc zagoszczą kwadraty, prostokąty, okręgi i wiele podobnych wzorów.

Żywa Bohema!

Styl boho również odwołuje się do historii – pełne przepychu kolorowe tapety z motywem roślinnym czy etnicznym to podstawa tego nurtu. Nie będzie tu już więcej miejsca na skromny minimalizm – w 2019 roku prym mają wieść najśmielsze wzory w połączeniu z intensywnymi barwami, które mocno ze sobą kontrastują. Pomieszczenia udekorowane w ten sposób będą budzić do życia, zachęcać do czerpania z niego pełnymi garściami, a przede wszystkim – będą cechowały się niebagatelnym wystrojem.

Surowe materiały budowlane

Z drugiej strony rośnie wciąż nacisk na dekorowanie wnętrz kamieniem, cegłą czy drewnem. W cenie więc pozostaną tapety z motywami kamiennymi – marmury, granity czy też różne mozaiki. Z drugiej strony w 2019 roku dużą popularnością mają się również cieszyć wzory drewniane. Wśród pożądanych nie braknie tapet wzorowanych na najróżniejszych panelach. Miłośnicy industrialnego wystroju natomiast nie będą narzekać na niedosyt motywów ceglanych – czy to bielonych, czy różnokolorowych.

Mnóstwo kontrastów

Jak niektórzy twierdzą, w 2019 roku stawiać się będzie też na wyjście poza ramy tradycyjnej kompozycji – chaos i kontrasty, nie koniecznie w kolorach, a wzorach i materiałach, mają stanowić jeden z dominujących trendów. Mają być więc łączone elementy nowoczesnej aranżacji z klimatem lat ubiegłych, jasne chłodne barwy mają igrać z ciepłymi kolorami, a pozornie niepasujące do siebie surowce mają tworzyć nowe, wyjątkowe kompozycje.

Do takich typów wnętrz idealnie spiszą się tapety o jednolitym wybarwieniu – biele, szarości, kawa z mlekiem, które będą stanowić idealne tło dla bardziej krzykliwych elementów.

Bądź modny tego roku!

Jeśli planujemy remont, w tym zmianę tapet w nadchodzącym roku, warto przyjrzeć się najnowszym trendom. Dzięki nim można stworzyć oryginalne i modne wnętrze, które nieprędko się zdezaktualizuje, a na pewno będzie budzić niemałe zaintrygowanie.