×

6 modnych wzorów tapet z pasami w 2019 r.

6 modnych wzorów tapet z pasami w 2019 r.

Pasy to absolutnie jeden z najmodniejszych wzorów, jeśli chodzi o tapety ścienne. W błędzie jest jednak ten, kto uważa, że to tylko nudne, naprzemienne ciągi kolorów, choć klasycznego wzornictwa nie brakuje.

Obecnie dobry sklep internetowy z tapetami jest w stanie zapewnić mnogość ciekawych motywów, w których pasy i paski odgrywają główną rolę. Świetnie wypełnią codzienne przestrzenie, jak salon, kuchnia, korytarz czy sypialnia, ale też będą niebanalnym elementem wykończenia każdego biura.

Warto zatem spojrzeć, które z tych pasów są obecnie na topie i gdzie znajdą swoje zastosowanie.

Modna tapeta w pasy

Pasy równoległe pionowe

Najbardziej klasyczny typ tapet w pasy, jakie można dostać, to oczywiście te angielskie. Charakteryzują się równoległymi i symetrycznymi pasmami kolorów, które doskonale uzupełnią każdą przestrzeń domu. Najczęściej są to dwie barwy naprzemienne – biel z innymi kolorami, np. z czerwienią. To idealny pomysł do salonu, jak i do korytarza.

Innym wzorem są tapety w pasy o zbliżonych odcieniach. Naprzemienne jaśniejsze i ciemniejsze tony tej samej barwy to świetne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Dobrze też będą wyglądać jako element przełamania kontrastujących kolorów, jakie dominują w wybranym pomieszczeniu, jak i kompletny element dekorujący ściany w wybranym pomieszczeniu.

Odrębnym typem są arkusze, które łączą w sobie klasyczne pasy z ornamentyką, np. roślinną. To idealny sposób na rozjaśnienie wnętrza, nawet jeśli taka tapeta pojawi się tylko na fragmencie jednej ze ścian. Motyw roślinny rozbudza kreatywność i pobudza do różnych aktywności, stąd też jest to idealne rozwiązanie dla pokoju dziecięcego lub salonu.

Pasy nieregularne

Prawdziwa bomba oryginalności eksploduje w momencie, kiedy porzuca się typowe paski, a sięga się po bardziej oryginalne motywy. Przykładem jest tapeta Novamur ALIZE – ciemna barwa, grupy nieregularnie rozłożonych pasów, układających się w ciekawy wzór, przywodzi na myśl pewne etniczne motywy, w tym afrykańskie i środkowoamerykańskie. Stąd też wzór ten będzie idealny do gabinetów osób, które pracują twórczo.

Z drugiej strony mamy na przykład tapetę Marburg LOFT, gdzie pionowe pasy łączą się z poziomymi, tworząc oryginalny atrakcyjny gradient, oprószony delikatnym wzorem. Płynne przejście tonalne od delikatnej bieli, przez morski turkus po głębszą szarość czyni z niej wyjątkowy sposób na dekorację najróżniejszych wnętrz, jak salon czy sypialnia.

Dla tych, którzy szukają inspirującej tapety dla artystycznego ducha, interesującym wyborem będzie bezładna rozsypanka kolorowych odcinków (np. w żółci, czerwieni i błękicie) na białym tle. To doskonały sposób na ozdobienie pokoju dziecięcego, jak i gabinetu artysty, potrzebującego ożywienia.

Tapeta w pasy

Pasy dla każdego

Obecnie tapety w pasy czerpią wiele z klasycznych wzorców, co omówiliśmy już wyżej. Jednak producenci coraz częściej bawią się konwencją – przecież pasy nie muszą być wcale równe, równoległe, czy dwu-trzy kolorowe. To może być istna feeria barw i kompletna wolność w ich rozłożeniu! A te zaś mogą zagościć na ścianach mieszkań i pomieszczeń pracowniczych.