×

Tapety z napisami – 5 przykładów na zmianę wystroju wnętrza w 2019

Tapety z napisami – 5 przykładów na zmianę wystroju wnętrza w 2019

Do najpopularniejszych tapet ściennych, jakie można znaleźć w sklepach, należą m.in. te z napisami. Wśród nich znajdziemy najróżniejsze teksty, motta, a czasem po prostu nazwy – produktów, miast, dzielnic, gatunków muzyki. Twórcy takich tapet stale się prześcigają w produkcji różnych motywów, które klienci coraz chętniej goszczą na swoich ścianach. Nic dziwnego – pozwalają one na stworzenie oryginalnych wnętrz.

Aranżacje z tapetami

Na tapetach o wartościach

Wystrój wnętrza może być czymś więcej niż tylko ozdobą domu. Wielu z nas wiesza na ścianach zdjęcia bliskich, miejsc, które w pewien sposób nas odmieniły, a także tabliczki z mottem, będącym często życiową dewizą. Tak samo tapety nie muszą być po prostu elementem tej ozdoby – mogą być nośnikiem treści, które są dla nas ważne.

Nie dziwi więc fakt, że na ścianie królować może tapeta winylowa na flizelinie Grandeco FACADE. Miłość, dom… dla większości ludzi są to wartości, które należą do najważniejszych. Dekorując zaś ścianę takim wzorem, możemy podkreślić to, jak bardzo są nam one bliskie. Przy okazji to świetny sposób na ozdobienie salonu czy korytarza od razu przy wejściu do mieszkania.

Mogą być różne konwencje przedstawienia tych wartości – albo jako napisy w ramkach lub też „nadrukowane” wprost na ścianę, ale na przykład w różnych czcionkach. Pierwsza forma idealnie spisze się w wystrojach bardziej klasycznych, druga świetnie wpisze się także w nowoczesne wnętrza.

Dla nastolatka i dla dziecka

Młodzi ludzie często cenią sobie wzory, które bogato czerpią z popkultury. Graffiti, nawiązania do drużyn sportowych, a także te związane z muzyką będą idealnym sposobem na ozdobienie wnętrza pokoju młodego mężczyzny czy dziewczyny. Taki wydźwięk mają tapety Ugepa FREESTYLE dla młodzieży, na których znajdziemy nie tylko interesujące teksty, ale też np. elementy ubioru czy inne detale, które nawiązują do subkultur.

Tapeta Ugepa - aranżacje wnętrz

Dla tych najmłodszych zaś najciekawsze mogą być proste teksty, byleby przedstawione na atrakcyjnych kolorach i formach, które rozbudzą wyobraźnię. Mogą na nich pojawić się nawiązania do bajek lub też po prostu stanowić ciekawą literową rozsypankę.

Zapraszając miasto do środka

Motyw miejski jest jednym z popularniejszych, które umieszczamy w naszych domach, czy to na plakatach, zdjęciach czy tapetach. W połączeniu z napisami nabierają one zupełnie nowego charakteru. Tym samym nowojorska sceneria w połączeniu z motywującymi podpisami może zdecydowanie bardziej pobudzać do działania i kreatywnego myślenia.

Z drugiej strony można podkreślić bardziej rozrywkowy charakter wnętrza. Jak? Jeśli na przykład wybierzemy papierową tapetę na ścianę z napisem nawiązującym do Las Vegas – zarówno samą treścią, jak i wpisanymi w kontury liter zdjęcia. A jak każdy wie – nie ma bardziej rozrywkowego miasta niż Vegas.

Napisy w kuchni

Dzięki oddychającym tapetom, które nie niszczą się pod wpływem wilgoci i nie gromadzą jej w ścianach, także i kuchnie mogą stać się bardziej oryginalne. Te z napisami zaś mogą dodatkowo uatrakcyjnić wnętrze, w których szykujemy posiłki.

W tej kategorii więc znajdą się piękne tapety na ściany nawiązujące do kawiarnianego menu – czyli coś, co powinien mieć każdy miłośnik naparu z ziaren z Etiopii na ścianie. Z drugiej strony nie brakuje też innych propozycji, na przykład dla tych, którzy uwielbiają kakao i wszelkie produkty, które z niego powstają – w tym czekolada.