×

Najmodniejsze tapety z kwiatowym motywem

Najmodniejsze tapety z kwiatowym motywem

Pokój z tapetą w pnące się różowe drobne kwiaty.

Pąki - róż, magnolii i nie tylko

Sklepy internetowe z tapetami oferują szeroki wybór najróżniejszych motywów kwiatowych. Najbardziej pożądane jednak są te, które obrazują to, co jest nam najbliższe.

Róże to kwiaty, które można powszechnie spotkać w naszym kraju. Nie tylko w ogrodach, ale przede wszystkim w kwiaciarniach. Są symbolem miłości, ale też piękna. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na to, by zaprosić je do swoich wnętrz. Wyjątkowo modne są szczególnie ich pąki i kwiaty, które znajdują się na gałązkach krzewu lub w towarzystwie innych gatunków roślin. Najczęściej kładzie się je w salonach albo wykłada się nimi ściany sypialni. Taki wzór doskonale wypełnia całą przestrzeń, tworząc wrażenie przytulnego, magicznego ogrodu.

Równie pięknie będą wyglądały słupy magnolii, które tchną życie w każde pomieszczenie. Zaletą tego typu tapet ściennych jest to, że często są wykonywane w realistycznym stylu albo przypominają akwarelowe obrazy.

Na ścianie w pokoju jest tapeta w pastelowe kwiaty na zielonych łodygach i liściach.

Styl angielski znowu w modzie!

Kiedyś postrzegany jako pretensjonalny, dzisiaj znów popularny – styl angielskiego mieszczaństwa znów wraca do naszych domów. Kwiaty w jednej barwie lub różnokolorowe, utrzymane w klasycznych tonacjach, umieszczane na jednolitym tle, będą stanowiły piękną ozdobę każdego codziennego wnętrza – od salonu, przez korytarz po gabinet. Będą również pięknie wyglądały w sypialni, w szczególności na ścianie znajdującej się za łóżkiem.

Kwiatom tym często towarzyszy bogata ornamentyka, dzięki czemu doskonale uzupełniają wnętrza o typowo tradycyjnym charakterze.

Dżungla w domu

Ci, którzy szukają w domu odskoczni od rzeczywistości, z pewnością z radością przywitają na murach swoich wnętrz motywy typowo tropikalne. Barwne kwiaty, lotosy, a także gęstwina liści i łodyg sprawią, że wybrana przestrzeń nabierze oryginalnego charakteru, będzie pobudzała do życia i rodziła szczere zainteresowanie. To idealny sposób na wykończenie pokoju dziennego, gdzie na co dzień przesiadują wszyscy domownicy lub też przyjmujemy gości.

Fototapety z kwiatami

Czasem nie sam motyw, a jakość grafiki jest najważniejsza. Realistyczne fototapety z motywem roślinnym, od kwiatów róż, po zdjęcia roślinności królującej w lesie deszczowym – to idealny sposób na ożywienie każdej przestrzeni, szczególnie przez dodanie mu nasyconych i niekiedy mocno kontrastujących barw.

Kwiaty znowu w modzie!

Motywów kwiatowych na tapetach wciąż przybywa, dzięki czemu każdy zainteresowany będzie mógł dobrać idealny wzór dla siebie. Dominuje styl angielski, a także żywe i naturalne, ale na rynku nie brak też popularnych, bardziej rustykalnych form, jak na przykład wspinające się łodygi kwiatów po pergolach, lub zupełnie abstrakcyjnych – nawiązujących do wzorów ludowych lub nowoczesnych.