×

Jak odmienić swoje mieszkanie na wiosnę? Przykłady tapet z kwiatami i wiosennymi wzorami

Jak odmienić swoje mieszkanie na wiosnę? Przykłady tapet z kwiatami i wiosennymi wzorami

Wiosna to czas, kiedy cała przyroda budzi się na nowo. Wkoło zaczynają dominować najróżniejsze kolory kwiatów i zieleni, które wprowadzamy do naszych wnętrz. Jest wiele ciekawych sposobów na to, by zaaranżować na nowo swoją przestrzeń. Kiedy jedni idą w dodatki, inni szukają niemal kompletnych zmian. Co warto zmienić, by przygotować się na ten ciepły czas? Zdecydowanie jednym z najciekawszych sposobów jest położenie nowych tapet na ścianach, czy to salonu, kuchni, czy nawet korytarza. Przyjrzyjmy się, jak można pięknie odświeżyć wnętrze na wiosnę.

Żółta tapeta w kwiaty różowe róże - wiosenny wzór

Roślinne motywy, czyli zapraszając naturę do wnętrza

Jednym z najciekawszych sposobów na to, by zmienić coś w swoim mieszkaniu, jest zastosowanie nowoczesnej tapety ściennej z motywem roślinnym, a także fototapet. Bogactwo wzorów pozwala udekorować wszystkie ściany np. subtelną różą lub też wyłożyć wybraną nawierzchnię fototapetą, która wnosi do salonu, sypialni czy gabinetu zieloną dżunglę. Takim rozwiązaniem z pewnością pobudzimy zmysły i wprowadzimy piękną, wiosenną aurę.

Kolory jasne jak słońce!

Wiosna wraca wraz z tym, czego najbardziej nam w zimie brakuje – większą ilością słońca i dłuższym dniem. Warto więc wziąć pod uwagę kolory jasne i ciepłe przy remoncie. Tapety ścienne dają doskonałą możliwość połączenia świetlistych i ciemniejszych barw czy chłodniejszych i cieplejszych tonów. Takimi kolorami można rozbudzić ciekawość, ale też zyskać szerokie pole do kompromisów i dopasowania wyglądu wnętrza do własnych potrzeb. Stąd też w salonie pięknie będzie prezentować się klasyczny wzór w kratkę.

Niebieska tapeta ścienna w kratkę w nowoczesnym wnętrzu

Z drugiej strony jedna ściana może być opatrzona wzorem odnoszącym się do klasycznych surowców. Drewno nie tylko wygląda szlachetnie, ale też znów przybliża nas do czegoś bardziej pierwotnego, jako element natury, którego tak bardzo brakuje nam w betonowych dżunglach. Tapety z motywem drewnianych paneli, malowanych na biało, w bardziej rustykalnym klimacie lub też w naturalnych odcieniach, pomogą stworzyć przytulny kącik, w którym miło będzie odpocząć i zasiąść z książką.

Gładkie kolory

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie gładkich kolorów. Tapety dają tu szerokie możliwości – można wybierać między pastelowymi barwami, które ożywiają, jednak dla niektórych mogą wydawać się nieco zbyt chłodne (szczególnie jeśli wybiera się błękity). Ciekawą opcją są też naturalne odcienie. Do wschodniej sypialni doskonałym pomysłem będzie błękitna tapeta, przywodząca na myśl jasnoniebieskie niebo w słoneczny dzień. To pozwoli wstać od razu naładowanym mnóstwem energii.

Nie bójmy się kolorów

Wiosna to przede wszystkim feeria barw. Warto więc zaprosić na ściany różne odcienie, bawić się nimi i eksperymentować. Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w naszym sklepie internetowym z tapetami Stylo-Dom. W świetle słońca, które coraz dłużej gości na niebie, efekty mogą być naprawdę zaskakujące!