×

Modne tapety z geometrycznym wzorem

Modne tapety z geometrycznym wzorem

Geometria może budować harmonię, ale też i zupełnie ją burzyć. Motywy brył różnych płaszczyzn mogą stanowić niebagatelny sposób na udekorowanie wnętrza. Stąd też wiele osób coraz chętniej dekoruje swoje ściany w atrakcyjne wzory geometryczne. Nowoczesne tapety ścienne, które ukazują półkola, kwadraty, prostokąty, sześciany czy też tylko pozornie bezładne szlaczki mogą udekorować każde pomieszczenie. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Tapeta z geometrycznym wzorem połączona z gładką ścianą i nowoczesnym wnętrzem pokoju gościnnego

Budując harmonijne wnętrze

Kiedy kocha się symetrię i próbuje się ją odnaleźć w każdym detalu pomieszczenia, tapety geometryczne, wykorzystujące sąsiadujące bliźniacze wzory są idealnym rozwiązaniem. Możliwości jest wiele, począwszy od kwadratów, trójkątów, przez romby i przestrzenne sześciany. To doskonały sposób na wyłożenie ścian salonu, sypialni, jak i każdego innego pomieszczenia w domu.

Do bardziej klasycznych wnętrz pasują natomiast wzory geometryczne z wzorami przywodzącymi na myśl orientalne zdobienia. Czemu więc nie postawić na pionowe romby, w których wpisane są najróżniejsze ornamenty, kojarzące się ze zdobieniami perskiego dywanu? Nie tylko zachowują upragnioną symetrię, ale sprawiają również, że w pomieszczeniu „coś” się dzieje – rozbudzają ciekawość, a także ożywiają do działania.

Tapety w stylu retro

Moda lat ubiegłych mocno odwoływała się do wzorów geometrycznych. Zazwyczaj kojarzymy je bardziej z kołami i trójkątami, choć nie brakowało wśród nich także innych kształtów. Wśród geometrycznych tapet w stylu retro szczególnie dominują m.in. mozaiki złożone z setek drobnych trójkątów, które tworzą pełne życia wnętrze – idealne wszędzie tam, gdzie spędzamy czas z najbliższymi.

Można postawić także na atrakcyjne ćwiartki kół, przypominające nieco bezładnie ułożone kafelki. Udekorowana w ten sposób ściana będzie stanowiła ciekawy akcent w salonie, jadalni czy gabinecie. Zbliżone do siebie barwy pozwalają zachować pewien element ładu, dzięki któremu tapeta z jednej strony intryguje, a z drugiej buduje wrażenie ciepła.

Musztardowa tapeta z geometrycznym wzorem

Nieoczywiste kształty

Nowoczesne wnętrze podkreśli zastosowanie geometrycznych tapet, których wzory są nieoczywiste, często nieregularne. Są to nie tylko różnego rodzaju pociągłe motywy, ale też bryły, które cieszą się w ostatnim czasie sporą popularnością.

Wybór wśród nich jest naprawdę duży. To nie tylko układ łusek, jedno- czy wielokolorowych, ale też wzory przypominające regularne płatki kwiatów, których rogi układają się w sześciokąty. Wrażenie metalicznego połysku sprawia, że tapeta delikatnie się mieni w słońcu, co jest jej dodatkowym atutem.

Geometria w salonie, biurze i sypialni

Wzorów geometrycznych, które można zastosować w najróżniejszych pomieszczeniach, jest mnóstwo – szczególnie jeśli wybierze się dobry sklep internetowy z tapetami. Tapety ścienne z takim motywem doskonale wpiszą się w każdy styl, jaki tylko się zamarzy. Niezależnie więc, czy myślimy o wnętrzu klasycznym, eklektycznym czy zupełnie nowoczesnym – z pewnością znajdziemy tapetę, która idealnie wpisze się w dany gust.