×

Wzory tapet do dziecięcego pokoju

Wzory tapet do dziecięcego pokoju

Wzory tapet do dziecięcego pokoju

Każdy chce, aby wnętrza jego domu odpowiadały wymarzonej wizji. Jest jednak jedna, szczególna przestrzeń, która zasługuje na specjalne traktowanie. Pokój dziecięcy powinien być urządzony w sposób nie tylko funkcjonalny, lecz także aby dziecko mogło efektywniej poznawać świat. Musi rozbudzać w pociesze ciekawość, kreatywność i chęć do aktywnej zabawy. Stąd też wystrój powinien być odpowiednio dopasowany do potrzeb malucha.

Choć malowane kolory potrafią zdziałać wiele, to jednym z najciekawszych wyborów ostatnich lat, dzięki którym dzieci chętniej się bawią w swoich pokoikach, są tapety do pokoju dziecięcego. Mnóstwo najróżniejszych kolorów i wzorów, widniejących na wirtualnych półkach sklepów internetowych z tapetami gwarantują możliwość stworzenia indywidualnego, ciepłego wnętrza. Warto też zwrócić uwagę na tapety winylowe, które są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości. Rodzic więc z pewnością będzie mógł urządzić dla swojego malca wymarzoną przestrzeń. Przyjrzyjmy się, jakie desenie są najpopularniejsze dla dzieci.

Gra kolorów

Jak wspominaliśmy wyżej, kolory mają ogromną moc, jeśli chodzi o nastrój. Mogą pobudzać do zabaw, stymulować kreatywność, a także wzmagać skupienie nad nauką. Różnokolorowe tapety, jednolite, w paski, prążki czy bardziej złożone esy-floresy będą idealnym wyborem.

Jakie odcienie warto wybierać? Można postawić na przykład na jasne, pastelowe i jaskrawe barwy, które przyciągają wzrok i rozbudzają wyobraźnię. Jednym z takich kolorów, który zachęca maluchy do zabawy, jest pomarańczowy – ciepłe, słoneczne tony tworzą przestrzeń idealną dla dziecięcych psot. Z drugiej strony można również postawić na prosty wzór, składający się z wielu barw , które idealnie wkomponują się do dziecięcego pokoiku.

Wzory tapet do pokoju dla dziecka

Pamiętajmy też o tym, żeby dopasować kolory odpowiednio do płci malucha. Choć powoli odchodzi się od tych trendów, to mimo wszystko zazwyczaj na ścianie w pokoiku chłopca zagoszczą błękity i zielenie, u dziewczynek zaś róże i delikatne czerwienie. Można również postawić na bardziej uniwersalne rozwiązania – beże, szarości i fiolety będą idealne dla każdego malca.

Tapety ze zwierzątkami i roślinami

Dzieci od najmłodszych lat uczą się wrażliwości na otaczający je świat. To, jak rodzic buduje przestrzeń wokół niego, może przyczynić się do tego, że będzie z większym zainteresowaniem patrzył na niektóre elementy codzienności. Można to osiągnąć, dekorując ściany tapetą z pieskami, słonikami, dinozaurami czy też ptakami, skrytymi w gęstwinie dżungli. Przybliżanie maluchowi natury od momentu, kiedy tylko pojawił się na świecie, z pewnością przełoży się na to, jak będzie go postrzegać.

Pojazdy, fototapety i motywy komiksowe

Pomysłów na to, jak urządzić pokój dziecka, jest mnóstwo. Najważniejsze, by przestrzeń ta angażowała jego zmysły na wielu poziomach. Kolorowe tapety ścienne, na których mogą pojawić się najróżniejsze wzory, także te odnoszące się do ulubionych komiksów i bajek, czy też fototapety, utrzymane w miejskim lub naturalnym klimacie, również będą idealnym uzupełnieniem tego wnętrza.