×

Jakie wzory tapet są na topie?

Jakie wzory tapet są na topie?

Modne wzory tapet

Okres wiosenny to odpowiednia pora, aby coś zmienić w swoich wnętrzach. Czemu by więc nie zaprosić do nich tapet ściennych, które coraz bardziej zyskują na popularności? To doskonały sposób na wykończenie salonu, pokoju dziecka, sypialni, a także kuchni czy łazienki. Warto jednak sprawdzić, jakie motywy i wzory są obecnie w modzie. Jak się przekonamy, styliści chętnie wracają do wystroju w stylu retro, a także do sprawdzonych już wzorów, które od dłuższego czasu cieszą się dużą popularnością.

Poszerzając nowoczesne wnętrza

Mieszkania utrzymane w duchu modernizmu charakteryzowały się do tej pory znacznym minimalizmem. Raczej omijało się wzory, które mogłyby wprowadzać większy kolorystyczny chaos. Współcześni projektanci jednak coraz częściej przełamują ten wizerunek nowoczesności, stąd też jednym z najciekawszych motywów tapet, które są obecnie na topie, jest trójwymiarowy wzór.

Choć większość bardziej zachowawczych zwolenników współczesnego stylu we wnętrzach przypisałoby raczej ten deseń do przestrzeni retro, to okazuje się, że coraz częściej nowoczesne tapety ścienne 3D goszczą na ścianach nowoczesnych mieszkań. Wskazaniem jest tutaj zastosowanie jaśniejszych barw, szczególnie do niewielkich pomieszczeń, dzięki czemu zyska się optyczne złudzenie poszerzenia przestrzeni.

Imitacja skóry na ścianie

Agresywna panterka? Gadzie łuski? Czy może efekt pikowanej tapicerki? Okazuje się, że właśnie tego typu motywy należą do najpopularniejszych dla wnętrz o artystycznym i wysoce oryginalnym charakterze. Dzikie kocie cętki najlepiej wpiszą się w styl artystycznego gabinetu – to propozycja dla osób o awangardowym, odważnym podejściu do wystroju wnętrz. Z kolei tapeta winylowa z motywem pikowanej skóry świetnie będzie wyglądać na jednej ze ścian salonu, delikatnie połyskując i budując klimat glamour.

Kamienie i mury

Motywem, który od dłuższego czasu nie wychodzi z mody, a wręcz przeciwnie – wydaje się wciąż zyskiwać na popularności, jest kamień, a obok niego mur. Surowy materiał okazał się bowiem idealnym wypełnieniem dla różnych przestrzeni, począwszy od salonów, przez sypialnie po łazienki. Z drugiej strony typowa ceglana ściana jest idealnym rozwiązaniem do wnętrz, które utrzymane są w loftowym klimacie.

Kamień na ścianie

Jeśli jednak zdecydujemy się na eksperymenty, szybko przekonamy się, że mur będzie atrakcyjnie wyglądać także w pomieszczeniach o innym charakterze. Białe cegły pięknie ozdobią rustykalną kuchnię, z kolei marmurowy wzór to świetna propozycja do salonu czy gabinetu. Propozycji naturalnie jest znacznie więcej, dzięki czemu taką tapetą można ozdobić większość wnętrz.

Zawsze modne fototapety

Jednym z najciekawszych i wciąż na topie sposobów na wykończenie ścian jest fototapeta. Ta wyjątkowa ozdoba może wnieść do mieszkania zupełnie nowego ducha – w ten sposób można zaprosić do swoich wnętrz atmosferę różnych miast jak Paryż, Rio de Janeiro czy Nowy Jork, dzieła sztuki jak David Michała Anioła lub też dziką naturę. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj tapet wciąż cieszy się ogromną popularnością i jest stale w modzie. Zawdzięcza to klimatowi, jaki wprowadza do wnętrz, ale też optycznej iluzji powiększenia powierzchni.