×

Oryginalne fototapety do mieszkania

Oryginalne fototapety do mieszkania

Każdy, kto aranżuje swoje mieszkanie, chce stworzyć wyjątkową przestrzeń, która najlepiej odwzorowuje charakter właściciela. Można to uzyskać na najróżniejsze sposoby – barwami, umeblowaniem, a nawet najdrobniejszymi dodatkami. Jednak to, jak wykończone będą ściany, ma często największe znaczenie. Fototapety, jako jeden z coraz popularniejszych pomysłów na aranżację wnętrza, mogą pomóc utworzyć niepowtarzalną przestrzeń, w której będzie można oderwać się od tego, co jest za drzwiami mieszkania.

Różne fotografie, natury czy miejskich klimatów, pozwalają dobrać idealną grafikę do konkretnych wymogów. Jest wiele fototapet z popularnymi motywami, w tym ze zdjęciami Nowego Jorku czy Paryża. Nie brakuje również oryginalnych, mniej spotykanych fotografii. Przyjrzyjmy się, które z nich warto zaprosić do domu, by stworzyć wyjątkowy klimat wnętrza.

Motyw drogi

Wśród artystów ścieżki, mosty i różnego rodzaju przejścia cieszyły się zawsze dużą popularnością. Kiedyś jednak miały przede wszystkim skłaniać do refleksji nad życiem. Współcześnie zaś fototapeta z tym motywem jest doskonałym pomysłem na dekorację ściany w salonie czy w sypialni. Można wybrać fotografię, przedstawiającą leśny trakt lub wręcz przeciwnie – postawić na romantyczne ujęcie jednej z uliczek Lizbony, z wyróżnionym kolorem wagonem tramwaju. Taka fototapeta nie tylko zachwyca swoimi bogatymi detalami, ale też przykuwa uwagę i rozbudza myśli. Widząc drogę ginącą za zakrętem, można dostrzec symboliczną metaforę egzystencji – nigdy nie wiemy, co czeka nas dalej.

Fototapeta z drapaczami chmur w dużym mieście

Zamiast obrazu

Ci, którzy kochają sztukę, z pewnością chętnie zaproszą na swoje ściany tapety z reprodukcją większych i mniejszych dzieł malarskich. Wybór producentów jest tutaj wyjątkowo duży, a w naszym sklepie internetowym z tapetami można znaleźć wyjątkowo urokliwe fototapety, przedstawiające między innymi „Pocałunek” Gustava Klimta lub „Taras kawiarni w nocy” Vincenta van Gogha. Każda z nich z pewnością spotka się z ogromnym entuzjazmem, tak domowników, jak i gości. Wynika to z faktu, że nawet ci, którzy na co dzień nie są obeznani ze sztuką, mogą poznać jej uroki, dzięki pozornie tak prostemu zabiegowi.

Obcując z naturą

Wśród wielu osób coraz popularniejszym motywem fototapet są zdjęcia przedstawiające dziką przyrodę. Często jednak wciąż wybiera się bardziej popularne ujęcia, przedstawiające znane grafiki, kojarzone z określonym regionem, krajem czy w ogóle obszarem świata. Tymczasem wyjątkowe piękno można spotkać niemal tuż obok, w naszym sąsiedztwie, jakie mamy za progiem domu czy poza granicami miast. Widoki te można znaleźć na oryginalnych fototapetach, które przedstawiają niemal zupełnie bezimienne, a przy tym urokliwe skupiska drzew, łąki, jeziora czy góry, dzięki czemu zyskuje się ciekawy, naturalny efekt.

Wybierz swoją własną fototapetę

Propozycji tapet ściennych, na które naniesione są najróżniejsze zdjęcia, jest mnóstwo. Decydując się zaś na mniej sztampowe wzory lub ujęcia, można stworzyć wyjątkową przestrzeń – fototapeta będzie pełniła w niej wiodącą funkcję dekoracyjną, dlatego warto dokładnie przemyśleć jej wybór. Dzięki zaś szerokiemu wyborowi będzie można utworzyć oryginalny wystrój.