×

Tapety w szaro-czarne wzory

Tapety w szaro-czarne wzory

Dwa kolory, które nieodmiennie od lat kojarzą się z elegancją i luksusem. Szarości i czerń mogą idealnie wypełnić każde wnętrze, niezależnie, czy jest to salon, sypialnia czy też biuro. Biorąc pod uwagę fakt, jak wiele deseni wykorzystuje te kolory, z pewnością każdy znajdzie wśród nich idealną tapetę dla siebie.

Jakie propozycje można znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego z tapetami? Zachęcamy do przyjrzenia się różnym wzorom szaro-czarnych tapet, które idealnie sprawdzą się we wnętrzach klasycznych, eklektycznych, a także ściśle nowoczesnych.

Dlaczego czerń i szarości? Czarny kolor od dawna kojarzy się z luksusem i elegancją. Łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, a przede wszystkim dodaje charakteru. Czerń teoretycznie jest jedna, w praktyce jednak można wyróżnić kilka jej odcieni. Wynika to z faktu, że obiekty idealnie czarne (czyli nieodbijające światła) praktycznie nie istnieją. Szarość natomiast kojarzona jest z mglistą tajemniczością, a jednocześnie, jeśli gości na ścianach mieszkania, otula wnętrze ciepłem. Pomieszczeniom biznesowym zaś dodaje powagi.

Czernie i szarości, a wnętrza klasyczne

Te dwie pokrewne barwy są idealne do pomieszczeń, które urządzone są w tradycyjnym stylu. Sami producenci tapet ściennych dostarczają wielu ciekawych wzorów, mogących zagościć na ścianach salonu, sypialni czy domowej biblioteki lub gabinetu. Ciemna szarość z czernią ułożone w pionowe pasy doskonale wpiszą się w wystrój luksusowej sypialni, w której goszczą antyki, jak i meble odnoszące się do nich stylem. Z drugiej strony czarna tapeta z roślinną ornamentyką w barwach szarości to świetny sposób na aranżację salonu utrzymanego w stylu klasycznym.

Jasna tapeta w szare geometryczne wzory w salonie

Czarno-szare art-deco

Awangardowe wnętrze, czerpiące pełnymi garściami z wystroju typowego dla lat 50. i 60. w czerni i szarości odnajdzie doskonałego sojusznika. Wśród licznych propozycji tapet znajdą się te, których wzór oferuje złudzenie trójwymiarowości deseniu. Dzięki temu całe wnętrze nabierze plastyczności i optycznie zwiększy rozmiary. Sama tapeta zaś będzie doskonałym elementem zdobiącym wybrane pomieszczenie.

Z drugiej strony można postawić na symetryczne kształtem formy geometryczne, łączące różne odcienie szarości i czerni, które przykuwają uwagę swoją nietypową formą. To idealny sposób na wykończenie jednej ze ścian jadalni, kiedy np. na pozostałych dominują jednolite kolory lub z delikatnym wzorem.

Nowoczesność zbudowana czernią i szarością

Nowoczesne wnętrza kochają także niesymetryczne kształty, odnoszące się często do materiałów budowlanych. Wśród tapet, które wykorzystują te dwie eleganckie barwy, znajdzie się więc mnóstwo propozycji dla miłośników modernistycznego wystroju.

Dlatego też, urządzając taką przestrzeń, warto pomyśleć nad udekorowaniem jednej ze ścian motywem kamiennego muru. Nada to wnętrzu naturalnego, nieco surowszego charakteru. Z drugiej strony są jeszcze tapety imitujące fakturą i wzorem czarny beton, przybierający szarości w miejscach załamania. Tego typu desenie idealnie będą korelować z estetycznym minimalizmem.