×

Tapeta winylowa do łazienki! Który model wybrać?

Tapeta winylowa do łazienki! Który model wybrać?

Jeszcze nie tak dawno temu niewiele osób wyobrażało sobie, żeby stosować tapetę winylowa w łazience. Wilgoć, a także ryzyko bezpośredniego ochlapania, najzwyczajniej by ją niszczyły, niwecząc cały efekt i pracę. Dzisiaj jednak na rynku są szeroko dostępne tapety winylowe (także na flizelinie), dzięki czemu każdy może ozdobić wnętrze łazienki atrakcyjnymi wzorami.

Warto wiedzieć – tapety winylowe doskonale opierają się wszelkim negatywnym czynnikom. Nie tylko atrakcyjnie lśnią, ale nie zamakają, a zabrudzone – dają się łatwo wyczyścić. Stąd też stanowią najlepszy wybór do takich wnętrz. Należy jednak pamiętać, że pomieszczenia te należy też odpowiednio wentylować.

Jeśli interesują Cię tapety do łazienki, to sprawdź, jakie desenie są obecnie w modzie! Znajdziesz je m.in. w naszym sklepie internetowym.

Motywy materiałów budowlanych – idealna ozdoba łazienki

Ten wzór jest wyjątkowo popularny nie tylko przy aranżacji łazienek, ale też innych wnętrz. Stąd też interesującym pomysłem na jej wykończenie będzie np. zastosowanie na jednej ze ścian motywu drewnianych desek. Czy jest jednak inny ciekawy pomysł na wykończenie łazienki w stylu skandynawskim?

Otóż jest – drewno bowiem to jedna strona. Z drugiej – można sięgnąć zawsze po mury z mielonych cegieł. Będzie on doskonałym uzupełnieniem jednej z powierzchni lub można go nakleić od dołu do połowy wysokości każdej ze ścian. Zyskuje się wówczas ciekawy efekt połączenia dwóch nawierzchni. Winyl dodatkowo dodaje wrażenia trójwymiarowości, więc optycznie poszerza przestrzeń.

Jeśli natomiast w planie jest stworzenie aranżacji odwołującej się do nowoczesnych trendów, zdecydowanie ciekawym rozwiązaniem będzie tapeta z imitacją betonu. Surowość tego materiału stanowi o jego elegancji. Wybór jaśniejszych i ciemniejszych wzorów zaś zapewnia szerszą możliwość doboru.

Łazienka w stylu glamour?

Osoby, które chcą stworzyć w mieszkaniu wrażenie luksusu, chętnie sięgają do stylu glamour. Kojarzące się z drogimi materiałami elementy i wzory doskonale korelują z przepychem, z jakim wiąże się taka aranżacja. Wielu osobom pierwsze, co rzuca się na myśl, kiedy mówi się o tym rodzaju wnętrza, to motywy skórzane. Świetnym pomysłem więc będzie zastosowanie tapety z pikowaną skórą – ciemniejszą lub zupełnie białą. Z drugiej strony ciekawy jest też wariant z imitacją krokodylej skóry, zdecydowanie bardziej egzotyczny, przez to tak atrakcyjny.

Wzory roślinne do łazienki

Kiedy brakuje w domu zieleni, doskonałym pomysłem jest zaproszenie jej na nowoczesnej tapecie ściennej. Kwiaty mogą oczywiście stanowić fantazyjną ornamentykę, jaką spotyka się w stylu klasycznym czy boho. Czemu jednak nie pójść o kilka kroków dalej i nie zastosować bardziej realistycznych wzorów? Prosta paproć na tapecie winylowej może ożywić całe wnętrze. Podobnie jak pergola z magnoliami, która doskonale nadaje się między innymi do łazienek utrzymanych w stylu rustykalnym.

Szukaj swoich inspiracji!

Szeroki wybór różnych wzorów tapet winylowych umożliwia aranżację wnętrza w najróżniejszych stylach. Nasz sklep internetowy z tapetami do pokoju i sypialni gwarantuje obszerny asortyment, dzięki któremu możesz stworzyć łazienkę marzeń.