×

Poznaj klasyczne wzory tapet

Poznaj klasyczne wzory tapet

Aranżacja w stylu klasycznym cieszy się wciąż dużym zainteresowaniem. Dzięki niemu można stworzyć przytulne wnętrze, pełne ciepła i idealne dla miłośników prostych, jak i bardziej złożonych wzorów. Jeśli zastanawiasz się nad urządzeniem salonu, sypialni czy nawet jadalni lub korytarzy z użyciem tradycyjnych deseni – mamy dla Ciebie ciekawe propozycje.
Jednym z najpopularniejszych elementów wykończenia jest tapeta. Po latach wróciła ona do łask i obecnie możesz z jej pomocą udekorować każdy pokój. W naszej ofercie dostępne są różne klasyczne motywy. Wykorzystując prezentowane rozwiązania, szybko i łatwo stworzysz przestrzeń, o jakiej marzysz.
W pomieszczeniach, które zostały wykończone w duchu klasyki, najważniejsza jest równowaga. Stąd też wzory, które się znajdują na takich tapetach, powinny być symetryczne, nawet jeśli zdobione są w bogate ornamenty. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym stylu? Przejrzyj zatem poniższe propozycje, wśród których na pewno znajdziesz efektowne klasyczne tapety ścienne do swoich wnętrz.

Różne barwy, niekoniecznie gładkie

Tradycyjna aranżacja to bogactwo barw, które jednak występują pojedyncze lub w duecie. Stąd też duży wybór w tej kategorii stanowią nowoczesne tapety ścienne o jednolitym ubarwieniu, także z delikatnymi refleksami. Wykorzystując je, urządzisz ciepłe, harmonijne pomieszczenie. Stawiając np. na morski błękit, stworzy się wrażenie wykończenia ściany stiukiem, co będzie atrakcyjnie wyglądało na przykład w salonie. Natomiast arkusze w kolorze kakaa o fakturze przypominającej tkaninę znakomicie spiszą się w kuchni (jeśli to produkt wykonany z winylu).

Klasyczne wzory tapet

Bogata ornamentyka

Styl klasyczny to też magia złożonych ozdób. Ornamenty nawiązują do różnych elementów ozdobnych – odkryjesz w nich fantazyjnie przedstawiony bluszcz i kwiaty, ale też zwierzęta, jak na przykład pawie. Te, które odwołują się do wschodnich kultur, często przedstawiają tzw. koniczynę marokańską, na której wzorowanych jest wiele typowo klasycznych deseni. To, co z pewnością zwróci Twoją uwagę, to bogactwo detali – przepych jest stałą składową typowej aranżacji klasycznej.

Angielskie (i nie tylko) pasy

Pionowe pasy to idealny sposób na udekorowanie salonu, sypialni, a także pokoju dziecka czy młodzieżowego. Wiele zależy jednak od tego, jakiego koloru są paski. Czerwone lub  granatowe na przykład znakomicie nadają się na korytarz, a także do przestrzeni, w której zazwyczaj spędzasz czas ze swoją rodziną. Jeśli planujesz urządzić salon w tradycyjnej aranżacji angielskiej, to będą one idealnym wyborem.
To oczywiście nie jedyny wariant. Wśród klasycznych motywów z paskami jest naprawdę duży wybór. Są między innymi też te, które dodatkowo ozdobiono ornamentami, dzięki czemu zyskują ciekawszy wygląd.

Tapety w klasycznych wzorach

Klasyka – wciąż popularna

W tej kategorii tapet możemy zaproponować szeroki wybór. Jeśli jesteś ich ciekaw, wystarczy, że przejrzysz nasz sklep internetowy z tapetami na ścianę do pokoju i sypialni. Gwarantujemy, że znajdziesz tu idealny wzór do wnętrza utrzymanego w klasycznym duchu.