×

Tapety w stylu kontynentalnym do kuchni

Tapety w stylu kontynentalnym do kuchni

Styl kontynentalny to typ aranżacji wnętrza, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Wiąże się on z ponadczasową elegancją, a także wykorzystaniem materiałów, które pochodzą wprost z natury. Nie chodzi tu jednak o surowe czy postarzane elementy, z jakimi mamy do czynienia chociażby w przypadku wystroju skandynawskiego. Pokój urządzony według zasad tego nurtu stawia na dopieszczenie każdego detalu. Drewno, cegła, kamień – wszystko to ma wiązać się z luksusem.
Nic dziwnego zatem, że styl ten jest coraz chętniej stosowany we wnętrzach. Przy czym można to zrobić naprawdę niewielkim kosztem – stosując tapety, wykorzystujące charakterystyczne dla niego motywy. Dzięki temu zaś, że pojawiają się one na arkuszach winylowych, możesz stworzyć elegancki wystrój kuchni. Jesteś ciekaw, jak to zrobić? Zapoznaj się w takim razie z naszymi propozycjami, które prezentujemy poniżej.

Jakie tapety do kuchni?

Na samym początku warto wyjaśnić sobie podstawę – które tapety nadają się do stosowania w kuchni. Trzeba wziąć pod uwagę co najmniej kilka czynników:

• jest to przestrzeń o podwyższonej wilgotności,
• łatwo tu o zabrudzenia,
• często jest znacznie cieplej niż w innych pomieszczeniach.


Który produkt spełnia więc odpowiednie kryteria odporności? Najlepsze będą bryty winylowe – mimo że wykonane są z materiału sztucznego, to i tak gwarantują skuteczne „oddychanie” muru. Z drugiej strony łatwo się je czyści – wystarczy zazwyczaj tylko przetrzeć szmatką. Zwykle też nie wchłaniają trudniejszych do czyszczenia substancji, a także są odporne na wyższe temperatury.

Tapety w kontynentalnej kuchni

Po pierwsze – naturalne elementy

Kunsztownie obrobiony surowiec, czy to drewniane stropy, meble, kamienne kominki czy parapety, zawsze kojarzył się z luksusem. Nic dziwnego więc, że każdy z wymienionych materiałów znalazł swoje miejsce w kontynentalnych aranżacjach. Liczą się w nim te, które prezentują się najefektowniej, dopełniając wrażenie ekskluzywności wnętrza.
Jeśli jesteś zwolennikiem marmuru, możesz wybrać imitację tego kamienia w kolorze bieli, która w tym przypadku jest najbardziej pożądana. Z drugiej strony warto też dobrać jasną tapetę, przypominającą fakturą tynk. Stawiając na jeden z tych dwóch wzorów, stworzysz nieco chłodniejszą, acz bardzo elegancką aranżację, którą możesz ocieplić dodatkami.
Jeśli zaś najważniejsza jest dla Ciebie przytulność, to dobierz produkt, który doskonale naśladuje drewno. Ciemniejsza barwa, wskazująca także na polakierowanie jego powierzchni, idealnie wkomponuje się w luksusową kuchnię, którą rozjaśnią np. fronty mebli.

Efektowne i zadbane cegły

W stylu kontynentalnym obok surowców naturalnych występują też ceglane mury. To nie są jednak odrapane ściany wnętrz industrialnych czy rustykalnych. Tak jak w przypadku innych materiałów, tak i tutaj najważniejsza jest duża dbałość o nienaganną estetykę detali. Stąd też ściana taka charakteryzuje się efektownym, eleganckim wyglądem. W kuchni więc mogą pojawić się jednolite, oczyszczone brązowe cegły lub też gipsowe – byleby zadbane i bez zniszczeń.

Kuchnia olśniewająca elegancją

Styl kontynentalny jest przeznaczony dla tych, którzy przywiązują ogromną uwagę do szczegółów i nie tolerują niedbalstwa. Z drugiej strony służy tworzeniu przytulnych, nowoczesnych wnętrz, w których odnajdzie się każdy. Z tapetami ściennymi, które dostępne są w naszym sklepie internetowym, z pewnością takie stworzysz.