×

Tapety w klasyczne ornamenty

Tapety w klasyczne ornamenty

Właściciele różnych wnętrz coraz częściej wykonują zwrot w kierunku klasycznych aranżacji. Jeśli jesteś jedną z tych osób – co powiesz na typowo tradycyjne ornamenty, które stanowiły ozdobę pałaców i siedzib arystokratów? Charakteryzują się bogactwem detali, często w najszlachetniejszych kolorach.
W ofercie naszego sklepu internetowego możesz znaleźć wiele klasycznych wzorów na tapetach. Stanowią one idealny wybór zarówno do pokoju dziennego, sypialni, jak i gabinetu. Jeśli jesteś ciekaw, jakie ornamenty możemy Ci dostarczyć – sprawdź nasze poniższe propozycje.

W klimacie przeszłości

Tradycyjny styl aranżacji sięga głęboko w przeszłość różnych epok, w których przepych łączył się z idealną symetrią. Stąd też współcześnie na klasycznych tapetach z ornamentami możemy podziwiać wiele szczegółów i misternych wzorów. Jak zauważysz, wiele z nich nawiązuje do motywów roślinnych, w tym winogron i bluszczu. Jeśli cenisz też szlachetne barwy, to szczególnie spodoba Ci się czerwony wzór z bordowym tłem. To doskonały wybór dla osób energicznych, które cenią nie tylko wystrój tradycyjny, ale też pobudzający do działania.
Z drugiej strony możesz też postawić na złote ornamenty na ciemniejszym tle, np. granatowym. W ten sposób stworzysz luksusową aranżację, którą możesz uzupełnić w dodatki w stylu vintage czy stricte klasycznym. Jeśli zamiast roślinnych deseni wolałbyś te inspirowane fauną, sięgnij po tapety ścienne np. z piórami lub poszczególnymi gatunkami ptaków. Eleganckie pawie mogą efektownie ozdobić Twoje ściany.

Tapeta w ornamenty

Bardziej stonowane ozdoby

Silne kontrasty to jednak nie wszystko. Ornamentyka klasyczna bowiem może znaleźć się też na tapetach, które charakteryzują się stonowanymi kolorami. Same wzory mogą być po prostu nieco ciemniejsze od tła. Nie ujmuje im to w żaden sposób, a z drugiej strony wciąż przyciąga zainteresowanie. Sklep internetowy z tapetami Stylo-Dom może Ci tutaj zaoferować znacznie więcej, bo nie tylko typowe, stonowane kolory, ale też np. turkusowy z delikatnym, choć mocno uszczegółowionym motywem.

Ornamenty i pasy

Jeśli masz dylemat, rozgrywający się między klasyczną ornamentyką a tradycyjnymi paskami, to mamy dla Ciebie interesującą propozycję. Co powiesz na misterne symbole, które zostały umieszczone wzdłuż pasków? Można wśród nich spotkać różne, mniej i bardziej bogate desenie, także różniące się w obrębie jednego arkusza.
Z drugiej strony czemu nie wybrać tego motywu namalowanego na drewnianych deskach? Także i takie propozycje możesz znaleźć w stworzonym przez nas asortymencie. Są one doskonałym dopełnieniem stylu gustawiańskiego – klasycznej odmiany aranżacji skandynawskiej.

Postaw na klasyczne ornamenty

Jak widzisz, masz szeroki wybór najróżniejszych wzorów. Ornamenty – roślinne czy zwierzęce, mogą zagościć w Twoich wnętrzach, gdziekolwiek zechcesz. Jeśli zdecydujesz się na tapety winylowe, będziesz mógł się cieszyć dodatkowym, efektownym błyskiem, jaki je charakteryzuje.