×

Co na ścianę w pokoju młodzieżowym?

Co na ścianę w pokoju młodzieżowym?

Remontujesz pokój swojego nastoletniego dziecka i zastanawiasz się, co najlepiej sprawdzi się na ścianie? Przeczytaj artykuł, w którym przedstawiany najmodniejsze wzory tapet. Dowiedz się, czym ozdobić sypialnię młodej damy, podróżnika czy fana filmów i seriali.

Ile zainteresowań, tyle możliwości

Sypialnia nastolatka to miejsce, w którym spędza on mnóstwo czasu: uczy się, odpoczywa i rozwija swoje hobby. Dlatego tak ważne jest, aby zostało urządzone zgodnie z potrzebami mieszkańca. Poza meblami czy dekoracjami należy skupić się na ścianie, która także może odgrywać rolę ozdoby.

Cały wystrój wnętrza warto dostosować do zainteresowań domownika. Młodzi podróżnicy chętnie stawiają na tapety przedstawiające ulubione miasta, znane zabytki, ośnieżone szczyty Tatr czy piękne, piaszczyste plaże. Dużą popularnością cieszą się też modele, na których widnieje plecak, aparat fotograficzny czy mapa świata.

Pasjonaci przyrody chcą, aby ich pokój przypominał dżunglę. Warto więc wybrać tapetę z różnymi gatunkami roślin czy zwierząt. Mnogość modeli w żywych barwach, jak i czarno-białych grafik sprawia, że każdy kupujący znajdzie wariant odpowiadający jego potrzebom.

Nie da się ukryć, że młodzież spędza mnóstwo czasu, oglądając filmy i seriale. Wielu nastolatków marzy o tym, aby przenieść się do świata z ekranu. Może to być łatwiejsze, dzięki tapecie przedstawiającej ulubionych bohaterów.

Warto być oryginalnym

Młodzi chcą się wyróżniać na tle swoich przyjaciół czy znajomych. Odmienność ta może być prezentowana w ubiorze, fryzurze, zainteresowaniach czy urządzeniu pokoju. Na ścianę do wnętrza młodzieżowego młodzieńca, który marzy o tym, aby było ono wyjątkowe, warto położyć tapetę z napisami, np. cytatem z ulubionej piosenki, fragmentami komiksów czy graffiti.

Dużą popularnością cieszą się także fototapety z efektem 3D, które odgrywają dwie role. Są świetną dekoracją pomieszczenia i optycznie je powiększają. Jeśli pokój Twojego dziecka jest niewielki, warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Różnorodność rozwiązań

Mogłoby się wydawać, że tapety na ścianę to rozwiązanie starodawne i niemodne. Nic bardziej mylnego! Ten typ ozdób ściennych jest dziś chętnie wybierany zarówno przez mieszkańców niewielkich apartamentów, jak i dużych mieszkań czy przestronnych domów. W pokoju młodzieżowym można z powodzeniem zastosować różnorodne typy tapet, np.:

  • papierowe, najpopularniejsze, korzystne cenowo. Różnorodność modeli jednobarwnych oraz wzorzystych sprawia, że każdy nastolatek znajdzie coś dla siebie,
  • winylowe na fizelinie, proste w montażu, doskonale kryją niedoskonałości ścian i wygłuszają wnętrze,
  • do malowania, które pozwalają na stworzenie własnej, oryginalnej kompozycji.

Tapety idealne do pokoju młodzieżowego

Już wiesz, co wybrać na ścianę do pokoju młodzieżowego. Tapetą można pokryć całe wnętrze lub jedynie fragment, np. za łóżkiem. Niska cena tego rozwiązania sprawia, że wystrój można stosunkowo często zmieniać, w zależności od potrzeb i gustu nastoletniego mieszkańca. Przekonaj się osobiście!