×

Jaka tapeta do łazienki?

Jaka tapeta do łazienki?

Położenie tapety to świetny sposób na wykończenie ściany w każdym pomieszczeniu — nawet w łazience! Pozwalają na to zwłaszcza współczesne produkty, odporne na wilgoć i inne niekorzystne czynniki typowe dla tego pomieszczenia. Sprawdź, jaka tapeta do łazienki sprawdzi się najlepiej w przypadku Twojego mieszkania.

Jaka tapeta do łazienki? Odporna!

Najważniejszym czynnikiem, z jakim będzie miało do czynienia tego rodzaju wykończenie, jest oczywiście wilgoć, dlatego kluczowe jest postawienie na produkty odznaczające się podwyższoną odpornością na to zagrożenie. Oznacza to, że musisz wybrać tapety typowo do łazienki, nie możesz w tym pomieszczeniu umieścić wariantu przeznaczonego do salonu czy sypialni. Takie artykuły wykonane są z winylu i mają dodatkowe zabezpieczenie w postaci laminatu, na przykład z PCV. Daje im to nieprzeciętną wytrzymałość oraz możliwość ich czyszczenia.

Jaki wzór tapety do łazienki?

Szczególnie chętnie do łazienki wybierane są motywy kojarzące się z naturą, a więc na przykład liście – często roślin tropikalnych, palmy czy wzory nawiązujące do podwodnego świata i życia jego mieszkańców. Postaw na realistyczną fototapetę z palmami i umieść ją na ścianie, przy której znajduje się wanna, a będziesz zażywać kąpieli niczym w tropikach! Takie wzory mają oczywiście jeden cel — relaksowanie, a więc w tym pomieszczeniu odnajdują się znakomicie.

To jednak tylko jeden z wielu możliwych wariantów. Wybór produktów jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Świetną opcją są wzory geometryczne, a także tapety imitujące inne materiały, jak kamień, beton czy ceramiczne kafelki. Wyglądają praktycznie tak samo, a są łatwiejsze w pielęgnacji, w położeniu oraz znacznie tańsze. Dzięki nim możesz osiągnąć efekt, o jakim marzysz! W sprzedaży dostępne są także warianty wyglądające jak tapicerka czy materiał tekstylny, możesz zatem stworzyć wrażenie, że ściany Twojej łazienki wykończone są naprawdę luksusowo, w stylu glamour.

Jaka fototapeta do łazienki?

Musisz też wiedzieć, że wzór ma niebagatelny wpływ na odbiór przestrzeni, szczególnie jeśli chodzi o jej wielkość. Zapewne wiesz, że jasne kolory optycznie powiększają, a ciemne — dają wrażenie ciasnoty, ale na tym nie koniec. Wybierając odpowiedni wzór tapety do małej łazienki, możesz zyskać wrażenie znacznej głębi. Dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenie w bloku będzie sprawiać wrażenie przestronnego i wygodniejszego. A co wpływa na optyczne powiększenie przestrzeni? Wzory minimalistyczne, nieskomplikowane, ale też powtarzające się i drobne. Jeszcze lepszy rezultat da Ci fototapeta z efektem 3D, przedstawiająca na przykład rozległy widok, lecz różnego rodzaju wzory geometryczne, spełniające powyższe kryteria, także sprawdzą się świetnie.

Wybierz tapetę do łazienki i korzystaj z jej funkcjonalności

Jak widać, tapety do łazienki to produkty, na które warto postawić. Wybierz taką aranżację swojej przestrzeni, a każdy zabieg higieniczny będzie niezwykłym rytuałem. Polecamy to rozwiązanie, tym bardziej że tapety w tym pomieszczeniu można wykorzystywać na różne sposoby: nanosząc je na wszystkie ściany, na jedną z nich lub tylko jej fragment, a nawet... umieszczając w kabinie prysznicowej! W połączeniu z nowoczesnymi szklanymi ściankami prezentuje się to fenomenalnie! Sprawdź, jak wybrany motyw będzie wyglądał w Twoim wnętrzu.