×

Jaka fototapeta do salonu?

Jaka fototapeta do salonu?

Położenie tapety, a zwłaszcza fototapety, w salonie to rozwiązanie stosowane bardzo chętnie. Faktycznie może dać znakomity efekt, ale tylko jeśli produkt ten zostanie dobrze dobrany. Sprawdź, co musisz wziąć pod uwagę — wbrew pozorom istotne są nie tylko Twoje preferencje dotyczące motywu. Co jeszcze? Podpowiadamy!

Nie tylko walory estetyczne

Jeśli wydaje Ci się, że zadaniem tapety do salonu jest tylko dodawanie pomieszczeniu charakteru oraz walorów wizualnych, możliwość kontemplowania pięknego widoku, oznacza to, że musisz jeszcze poznać potencjał, jaki w nim tkwi. Wiedz, że dzięki niemu można nie tylko udekorować otoczenie, ale też poprawić proporcje pomieszczenia. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że oba te aspekty są tak samo ważne i fototapety do salonu wybierane są równie często dla ich piękna, jak i możliwości, jakie dają. Dobierz więc taki motyw, który nie tylko zachwyci estetyką, ale też będzie dawał pożądany efekt. W tym pomieszczeniu, reprezentacyjnym i często użytkowanym, jest to szczególnie istotne.

Jaka tapeta do salonu optycznie go powiększy?

Przestrzeni, nigdy dość, dlatego wiele osób interesują rozwiązania dające efekt optycznego powiększenia pokoju. Jaka fototapeta do salonu go zapewni? Wśród produktów dominują motywy, które dodają pomieszczeniom głębi czy metrów. Jeżeli chcesz, by pokój wydawał się wyższy, postaw na obraz lasu czy palm — najważniejsze są tu niebotyczne pnie drzew.

Kiedy pragniesz dodać pomieszczeniu głębi, poszerzyć je optycznie czy wydłużyć, najlepiej sięgnąć po fototapetę 3D z motywem mostu czy uliczki sięgającej jakby w głąb. Dobre projekty tego rodzaju powodują, że wprost ze swojego pokoju możesz „wejść” do świata widzianego na tapecie. Pobudza to wyobraźnię i sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe. Ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o okładzinę do salonu, jest też motyw przedstawiający... inne pomieszczenie.

Jaki wzór tapety do salonu?

Co powinno znaleźć się na tapecie, którą umieścisz w salonie? Postaw na modne aranżacje, ale w zgodzie z własnymi preferencjami, a także stylistyką otoczenia. Jasne jest, że w nowoczesnym, monochromatycznym pokoju nie możesz umieścić fototapety z romantycznym obrazkiem. Ostrożnie żongluj też kolorami. Uważa się, że w pomieszczeniu mogą znaleźć się motywy relaksujące, czyli związane z naturą. Popularne są też panoramy miast czy fragmenty miejskich krajobrazów, zwykle w czarno-białej stylistyce.

Jeśli jednak chcesz osiągnąć zupełnie inny efekt, pragniesz, by Twój salon był miejscem energetycznym, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać warianty o nasyconych kolorach i odważnych wzorach, na przykład abstrakcyjnych. Ciekawie prezentują się też pojedyncze elementy w krzykliwych odcieniach na jasnym tle jak wykonane w dużym zbliżeniu zdjęcie kwiatu czy egzotycznego ptaka.

Wybierz idealną tapetę do salonu

Wybór idealnej tapety do salonu nie jest prostą sprawą, choćby dlatego, że w pomieszczeniu tym spędza się wiele czasu. Aranżacja nie może więc zbyt szybko się „opatrzyć”. Z nowoczesnymi propozycjami fototapet nie ma jednak takiego ryzyka – w nostalgiczną panoramę wielkiego miasta, świetlisty las czy intrygujące motywy roślinne można wpatrywać się bez końca! Zastosuj się do naszych porad, a dodatkowo wybrana tapeta sprawi, że Twój salon zyska lepsze proporcje i będzie przyjemniejszy w użytkowaniu.