×

Jasna tapeta do przedpokoju – jaką wybrać?

Jasna tapeta do przedpokoju – jaką wybrać?

Chcesz kupić tapetę ścienną i modnie zaaranżować korytarz? Dowiedz się, czym kierować się przy jej wyborze! W tym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym zamówiona przez Ciebie jasna tapeta do przedpokoju będzie idealna.

Praktyczne i stylowe tapety

Dekorowanie korytarza to wyjątkowe zadanie. Warto postarać się, by wybrane elementy wyposażenia były nie tylko ładne, ale także praktyczne. W przestrzeni tej często brakuje światła z uwagi na fakt, że zwykle nie ma tam okien. Właściciele mieszkań często zmagają się też z małym metrażem. Okazuje się, że dzięki tapecie można rozwiązać wiele problemów, ponieważ:

  • świetnie nadaje się do optycznego modelowania pomieszczeń i tworzenia iluzji,
  • jest łatwa w montażu,
  • dostępna jest w korzystnej cenie i nie wymaga przeprowadzania kosztownego remontu,
  • wpływa na nastrój panujący w pomieszczeniu.

Wystarczy zdecydować, jaki wzór będzie najlepszy. Niewątpliwie jasna tapeta do przedpokoju pozwoli na wizualne powiększenie tego wnętrza. W oferowanej w sklepach palecie barw i motywów dostępnych jest bardzo dużo propozycji, więc każdy znajdzie warianty odpowiednie dla siebie.

Monochromatyczne

Wśród najchętniej wybieranych przez klientów opcji są modele jednokolorowe. Nie mają żadnych wzorów i służą do stworzenia monochromatycznej aranżacji. Niezwykle uniwersalne są kolory takie jak biel i beż. Do urządzenia holu można wykorzystać też jasną barwę szarą, która będzie delikatnie kontrastować z białym sufitem. Osoby, które celują w bardziej wyrazisty wystrój, mogą wybrać uspokajające odcienie błękitu i pudrowego różu. Praktycznym rozwiązaniem są tapety na fizelinie. Ich aplikacja jest prosta, a materiał dość wytrzymały, więc doskonale sprawdzi się w warunkach pomieszczenia wiodącego do domu. Nie trzeba obawiać się, że ściana obije się, zarysuje lub zabrudzi. Na długo pozostanie w świetnym stanie i nie będzie wymagać odświeżenia.

Tapety we wzory

W niewielkich przedpokojach warto wykorzystać drobne wzory. Efektownie będą prezentować się na przykład małe czarne kropki na białym tle. Taki motyw jest odpowiedni dla wnętrz nowoczesnych, z elementami stylu glamour i scandi. W przypadku miłośników klasyki i klimatów retro ciekawą opcją jest jasna tapeta w kratkę. Może przybierać różne odcienie błękitu, zieleni i szarości. Warto skorzystać też z tradycyjnych grafik kwiatowych, które wytłaczane są na kontrastującym barwą materiale. Nieco subtelniejszym wzorem są cieniutkie, poziome paski. Z ich pomocą łatwo optycznie poszerzyć hol. Wyrazistą propozycją są szerokie paski pionowe, które kierują wzrok gości ku górze. W trakcie zakupu warto zastanowić się, na czym chce się skupić uwagę przychodzących osób. Na co mają patrzeć? Jakiego nastroju oczekuje dekorator? To jedne z najważniejszych pytań, które trzeba sobie zadać.

Stylowe aranżacje przedpokoju

Dekoracje ścienne mogą optycznie modelować wnętrze i zaprowadzać w nim określoną atmosferę. Jasna tapeta do przedpokoju ma w sobie duży potencjał. Wybierz ją i stwórz oryginalny wystrój, który zachwyci wszystkich gości. Możesz skorzystać z różnych wzorów i kolorów.