×

Jakie są rodzaje tapet?


Tapety papierowe
Wybór tapet jest bardzo szeroki, a te najbardziej znane i najtańsze rozwiązanie to właśnie tapety papierowe. Istnieją na rynku już od bardzo dawna i oferują duże możliwości, jeśli chodzi o różnorodność wzorów i kolorystykę. Papierowe tapety ścienne często wybierane są do dziecięcych pokoi, międzi innymi ze względu na swoją niską cenę. Tapety na podkładzie papierowym posiadają średnią odporność na zmywanie i światło słoneczne, w związku z czym są z pewnością mniej trwałe niż tapety winylowe na flizelinie.


Tapety winylowe
Tapety to rozwiązanie, które z każdym dniem staje się coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez osoby remontujące swoje domy i mieszkania. Wybór jest szeroki, jednak warto wiedzieć, że prócz najpopularniejszych i najtańszych rozwiązań papierowych, istnieją na rynku i takie, które oferują większe możliwości. W swojej ofercie posiadamy również duży wybór tapet winylowych, dzięki którym jesteś w stanie wyremontować pomieszczenia łazienkowe, czy kuchenne. Cena takiego rozwiązania zależna jest od wzoru, marki, jak i rodzaju. Tapety winylowe można stosować w pomieszczeniach wilgotniejszych i skłonnych do zabrudzeń. Decydując się na opcję winylową, zapewniasz sobie większy komfort sprzątania – dzięki specjalnej strukturze są one zmywalne, pozwalając tym samym na utrzymanie większego porządku i czystości. To właśnie odpowiednio dobrana tapeta sprawi, że nie tylko wnętrze nabierze charakteru i zyska na stylu, ale także stanie się znacznie funkcjonalniejszym pomieszczeniem.


Tapety winylowe na flizelinie
Istnieje wiele sposobów na stworzenie niezwykłego klimatu we wnętrzu – jednym z nich jest wykorzystanie tapety na flizelinie. Rozwiązanie, jakim jest winylowa tapeta, to opcja nie tylko bardzo estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Dzięki zastosowaniu spodniej warstwy tapety z flizeliny rodzaj ten jest znacznie wygodniejszy w montażu, a co za tym idzie – mniej pracochłonny podczas remontu. Tapety ścienne na fizelinie pozwalają na nałożenie jedynie jednej warstwy kleju, bezpośrednio na ścianę, bez konieczności umieszczania go na winylowym płacie z rolki, co niesie za sobą także oszczędność czasu, gdyż nie trzeba czekać na zmiękczenie tapety. Ponadto tapety flizelinowe są idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń, które nie posiadają w 100% prostych i wygładzonych ścian – struktura tapety bez problemu pokryje drobne niedoskonałości, dodatkowo wygłuszając wnętrze. Łatwość tapetowania to nie jedyna zaleta, jaką charakteryzuje się tapeta flizelinowa. Opcja ta odznacza się także wysoką zmywalnością, dzięki czemu może być bez przeszkód stosowana w kuchniach czy łazienkach, gdzie często dochodzi do zabrudzeń.